Co to jest wirtualny spacer?
Wirtualny spacer to prezentacja rzeczywistości przeniesiona do świata cyfrowego za pomocą fotografii lub wizualizacji 360°. Umożliwia poruszanie się po otaczającej przestrzeni z możliwością interakcji z jej elementami.​​​​​​​
Jakie korzyści płyną z wykonania takiej usługi?
Wirtualna prezentacja Twojego miejsca, usługi lub produktu podniesie wiarygodność i pomoże klientowi w podjęciu decyzji bez wychodzenia z domu. Zwiększy on poziom zaufania i zainteresowania Twoją ofertą, oszczędzając czas i pieniądze poprzez ograniczenie logistyki do minimum, a przez ciekawą formę wizualną dokładnie zaznajomi się ze szczegółami oferty.
Posiadając najnowszą technologię wizualizacji oferty podnosisz prestiż i stawiasz swój biznes w czołówce firm z awangardowymi rozwiązaniami.
Usługa umożliwia implementację elementów interaktywnych takich jak tagi, wskazówki, zdjęcia i filmy produktów wraz z opisami, cenami i linkami do stron producentów itp. Prezentacje możesz również oglądać w goglach VR.
Twoja prezentacja będzie bezproblemowo działać na komputerach, tabletach oraz smartfonach.
Masz możliwość osadzenia wirtualnego spaceru na własnej stronie www i zintegrowania go z wizytówką google street view oraz publikacji w mediach społecznościowych.
Jakie są statystyki według Matterport i Google?
95%
osób chętniej kontaktuje się z agentem nieruchomości dzięki wirtualnym wycieczkom 3D
74%
agentów nieruchomości korzystających z wirtualnych spacerów sprawniej finalizuje transakcje
14%
wzrostu składanych rezerwacji w branży hotelarskiej i turystycznej
89%
specjalistów potwierdza, że wirtualne prezentacje to przyszłość w branży AEC
62%
osób zgadza się, że trójwymiarowy spacer jest bardzo dobrą formą dokumentacji przestrzeni
82%
użytkowników Map Google preferuje wizytówki z prezentacją wnętrza sklepu
29%
klientów chętniej dokonuje zakupów po obejrzeniu wizytówki ze zdjęciami i wirtualnym spacerem
78%
zwiększenia wiarygodności i zaufania wobec firmy z wizytówką ze zdjęciami i wirtualnym spacerem
Do kogo kierowana jest ta oferta?
Dla rynku nieruchomości. Niezależnie od tego, czy jesteś deweloperem, agentem nieruchomości czy brokerem wirtualne wycieczki zwiększą skuteczność Twoich działań, dotrzesz do szerszej grupy odbiorców i szybciej sfinalizujesz transakcje. Dodatkowy materiał w postaci zwymiarowanych z dokładnością do 1% rysunków technicznych 2D świetnie uzupełni ofertę.
Dla handlu i usług. Jeżeli chcesz przybliżyć swoją ofertę handlową lub usługową potencjalnemu klientowi to wirtualny spacer 3D jest właśnie dla Ciebie. Zaprezentuj dzięki niemu produkty lub po prostu pokaż miejsce, w którym oferujesz swoje usługi. Takie działanie wzbudza zaufanie u klientów i zwiększa transparentność na rynku konsumenckim.
W punktach handlowych dodatkowo możesz wykorzystać szczegółowy model 3D ekspozycji sklepu do szybkiego i łatwego planowania oraz zarządzania przestrzenią na odległość. Dzięki temu zweryfikujesz czy stan faktyczny obiektu jest zgodny z założeniami projektowymi.
Dla biur podróży i hotelarstwa. Prowadząc biuro podróży, udostępniając przestrzeń na organizację imprez okolicznościowych, czy zarządzając dużymi obiektami jak hotele, możesz zintensyfikować promocję swojej firmy dzięki wycieczkom 3D. Takie działanie uatrakcyjni i uwiarygodni prezentowaną ofertę. Dla klienta najczęściej liczy się efekt pierwszego wrażenia podczas dokonywania wyboru.
Dla inwestycji prywatnych. Skanowanie obiektów w 3D jest nie tylko propozycją dla profesjonalistów. Wielu właścicieli nieruchomości chce udokumentować swój majątek na potrzeby zakupu polisy ubezpieczeniowej, dokumentacji z budowy (np. rozmieszczenie instalacji w celach archiwizacyjnych), zachować wspomnienia na lata lub po prostu udostępnić taki materiał w gronie swoich najbliższych.
Dla architektów, inżynierów i generalnych wykonawców. Dynamika pracy w branży projektowej, inżynierii czy budownictwie jest powszechnie znana. Korzystając z wirtualnych spacerów możesz usprawnić wykonywanie dokumentacji poprzez skanowanie obiektów w 3D na każdym etapie budowy czy prowadzonych prac wykonawczych. Masz możliwość analizowania obiektu z dokładnością pomiarową na poziomie 99% oraz za pomocą dodatkowych materiałów w postaci zwymiarowanych rysunków technicznych 2D. Dodatkowo otrzymasz dostęp do modelowanego obiektu 3D, pozwoli to na szersze spojrzenie na wykonywaną pracę na każdym jej etapie oraz zaoszczędzisz swój czas i pieniądze.
Dla ubezpieczeń. Jesteś ubezpieczycielem, rzeczoznawcą czy właścicielem nieruchomości? Za pomocą wirtualnego spaceru otrzymasz szczegółową, rzetelną dokumentację stanu faktycznego obiektu. Posłuży ona do wyceny majątku przy zakupie polisy oraz likwidacji szkód powstałych na skutek nieoczekiwanych zdarzeń.
Dla edukacji, kultury i użyteczności publicznej. Bardzo dobrą inwestycją jest stworzenie spaceru na potrzeby prezentacji przestrzeni publicznej, miejsc gdzie często nie możemy w dogodnym terminie dokonać wizji lokalnej, a bez niej trudniej jest nam podjąć decyzję, na przykład o wyborze żłobka, przedszkola, nowego miejsca pracy itp.
Czasem omija nas ważne wydarzenie kulturalne. Dostęp do wersji cyfrowej może okazać się jedyną dostępną formą „udziału” w nim.
Dodatkowym atutem będzie możliwość uzupełnienia spaceru o dodatkową przestrzeń. Czyli opcja przygotowania prezentacji z podziałem na etapy (np. o nowo oddane do użytku skrzydło budynku, wydział, salę ekspozycyjną itp.).
Dla wszystkich pragnących niestandardowego i nowoczesnego zaprezentowania swojej oferty.
Co to jest Matterport i dlaczego PRO2?
Matterport to standard przechwytywania przestrzeni 3D. Jest kompleksową platformą przekształcania rzeczywistości w cyfrowe modele. Pozwala obejrzeć otoczenie w postaci bryły 3D z możliwością dokonywania precyzyjnych pomiarów z dokładnością do 1%. Dodatkowo pozwala na wygenerowanie schematycznych planów pomieszczeń. To znacznie więcej niż fotografia panoramiczna 360°. Umożliwia skanowanie i łączenie przestrzeni w celu tworzenia interaktywnych spacerów w jakości obrazu 4K. Urządzenie w wersji PRO2 oferuje niespotykaną rozdzielczość 134 megapikseli, zapewniając doskonałą jakość obrazu. Oferuje szybkość działania i optymalizację pracy przewyższającą czasochłonną metodę wykonywania zdjęć sferycznych aparatem. Przekłada się to na konkurencyjność oferty względem tradycyjnych spacerów wirtualnych.
Jak wygląda wirtualny spacer w akcji?
Poniższy przykład prezentuje jakość wirtualnego spaceru, nawigację oraz możliwości interakcji.
Co otrzymasz realizując zamówienie?
Wirtualny spacer w rozdzielczości 4K
Zdjęcia w rozmiarach: od 4K, HD 1080, HD 720

Zdjęcia sferyczne 360° 4K
Prezentacja fragmentu spaceru w formie filmiku mp4 480p
Kod html do osadzenia spaceru na własnej stronie internetowej
Adres url wirtualnego spaceru do publikacji w serwisach internetowych
Możliwość określenia punktu startowego w spacerze z bezpośrednim adresem url
Możliwość obejrzenia spaceru w okularach VR
Model przestrzenny z układem pomieszczeń i piętrami (tzw. domek dla lalek)
Możliwość umieszczenia w spacerze znaczników w formie tekstu, zdjęć, wideo, adresów url
Możliwość wykonywania pomiarów przestrzeni i obiektów w trakcie spaceru
Możliwość integracji wirtualnego spaceru z wizytówką firmy w mapach Google
Jakie są dodatkowe możliwości?
Branding Twojej firmy
Zdjęcia sferyczne 360°​​​​​​​ 8K
Możliwość eksportu modelu 3D dla środowiska CAD (piki obj i xyz)
Plany schematyczne powierzchni z ogólnymi wymiarami pomieszczeń (pliki png i pdf)
Back to Top