Co to jest wizualizacja 3d?
To wirtualna prezentacja realnego produktu, prototypu lub projektu architektonicznego będącego w fazie koncepcyjnej lub produkcyjnej. Wizualizacja może być w formie statycznej lub animowanej. Może być pasywna lub interaktywna. Może być elementem wirtualnej rzeczywistości oglądanej w goglach VR (virtual reality) lub rozszerzonej rzeczywistości czyli AR (augmented reality) oglądanej na urządzeniach mobilnych. ​​​​​​​
Przykład rozszerzonej rzeczywistości (AR)
Oglądasz tę stronę na smartfonie lub tablecie? - kliknij na QR kod.
Jeśli oglądasz tę stronę na komputerze - uruchom aplikację aparatu na swoim smartfonie lub tablecie i skieruj aparat na QR kod*. Po automatycznym odczytaniu kodu przez kamerę urządzenia, kliknij na proponowany link. Otworzy się on w przeglądarce i po załadowaniu obiektu możesz go oglądać w swoim fizycznym otoczeniu, np na biurku czy podłodze.
* automatyczne skanowanie QR kodów przez aplikację aparatu oraz dostęp do AR, nie są wspierane na starszych urządzeniach i starszych systemach. AR nie jest przeznaczone na komputery stacjonarne.
Jakie korzyści daje wizualizacja 3d?
Przede wszystkim prezentuje w estetycznej formie graficznej gotowy lub tworzony dopiero produkt, zanim wejdzie w fazę produkcyjną. Podnosi wiarygodność i pomaga klientowi lub inwestorowi zobaczyć możliwości, funkcje i detale projektu bez zbędnych wyobrażeń. Zwiększa poziom zaufania i zainteresowania, a dodatkowo przez animację lub interaktywną formę dokładnie zaznajamia ze szczegółami oferty.
Wizualizacja 3d umożliwia implementację elementów interaktywnych takich jak tagi, wskazówki, zdjęcia i filmy wraz z opisami, cenami i linkami do podstron. Można również ingerować w zmianę elementów lub materiałów w scenie. Wizualizacje możesz również doświadczać w goglach VR lub za pomocą tabletu czy smartfonu w rzeczywistości rozszerzonej (AR).
Posiadając fotorealistyczną wizualizację oferty podnosisz prestiż,a w połączeniu z interaktywnymi dodatkami stawiasz swój biznes w czołówce firm z awangardowymi rozwiązaniami.
Do kogo kierowana jest ta oferta?
Dla projektantów, architektów, inżynierów. Dynamika pracy w branży projektowej, inżynierii czy budownictwie jest powszechnie znana. Oczywiście dziś każdy program do projektowania posiada możliwość wykonania lepszej lub gorszej wizualizacji. Jednak nie każdy projektant lub inżynier ma czas i dodatkowe umiejętności na tworzenie bardziej wymagających i zaawansowanych prezentacji.
Dla deweloperów. Sprzedaż nowo powstających nieruchomości na etapie przed rozpoczęciem budowy bez wizualizacji obiektu nie miałaby sensu. Jednak dziś oprócz wizualizacji statycznej i animowanej możemy zaproponować klientowi wizualizacje interaktywne z możliwością zmiany wyposażenia i materiałów wnętrza, a wszystko to w środowisku rzeczywistości wirtualnej.
Dla wszystkich pragnących niestandardowego i nowoczesnego zaprezentowania swojej oferty.
Jak wygląda interaktywna wizualizacja 3d?
Poniższy przykład prezentuje wirtualny spacer wykonany z wizualizacji 3d.
Back to Top